dla rodzicow - przedszkole Zielona Dolina w Pile

(kliknij aby pobrać)

Wyprawka przedszkolaka
z Zielonej Doliny

Każdy przedszkolak przynosi ze sobą:

PASTĘ I SZCZOTECZKĘ DO MYCIA ZĘBÓW

KAPCIE I FARTUSZEK OCHRONNY DO MALOWANIA FARBKAMI

RZECZY NA ZMIANĘ – 1-2 KOMPLETY: majtki, bluzka, spodnie, skarpetki, rajstopy/ dla dziewczynki : grzebień lub szczotka do włosów, gumki, spinki.

KOCYK W POSZEWCE, JASIEK

STRÓJ GIMNASTYCZNY W PODPISANYM WORKU: koszulka, spodenki, bez obuwia

DUŻO UŚMIECHU – TO PRZEDE WSZYSTKIM

W trosce o rzeczy Państwa dzieci prosimy
o podpisanie ubrań i przyborów.

BAWIMY SIĘ, UCZYMY SIĘ, ODPOCZYWAMY, JEMY POSIŁKI
WG PLANU:

6.30 - 8.00
Schodzenie się dzieci na główną salę, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, zabawy indywidualne i grupowe

8.00 - 8.20 Rozejście się grup do swoich sal, zajęcia poranno – ruchowe, zabawy  ze śpiewem,
8.20 – 8.30 Czynności higieniczno-porządkowe
8.30-8.45 Ś N I A D A N I E
8.45- 9.15 Czynności higieniczno-porządkowe. Przygotowanie do zajęć
9.15-10.30 Realizacja zajęć w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego
10.30-10.45 Czynności higieniczno-porządkowe
10.45-11.00 ŚNIADANIE II
Czynności higieniczne, przygotowanie do wyjścia

11.00-12.30 Spacery, wycieczki, zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym
Udział dzieci w zajęciach dodatkowych
12.30-12:45 Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno-porządkowe
12.45-13.15 O B I A D // PSZCZÓŁ i ŻUCZKI 13:00- 13:20
13.15-14.45 O D P O C Z Y N E K   D Z I E C I
15.00-15.15 P O D W I E C Z O R E K
15.15-15.30 Czynności higieniczno-porządkowe
15.30-17.00 Rozchodzenie się dzieci, zabawy doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci,  udział dzieci w zajęciach wyrównawczych , zabawy w kącikach zainteresowań, rysowanie, majsterkowanie, zabawy i gry językowe, prace porządkowe w sali, przy ładnej pogodzie pobyt w ogródku przedszkolnym.

o posiłkach

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci otrzymują cztery zdrowe i urozmaicone posiłki:  śniadanie I i II, (dwudaniowy obiad) oraz podwieczorek. Przedszkole obsługuje firma cateringowa, która dostarcza posiłki 2 razy dziennie. Napoje są dostępne przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przedsiębiorstwo, z którego usług korzysta przedszkole, posiada niezbędną dokumentację oraz pozwolenia, jest pod stałą kontrolą SANEPIDU.

o wypoczynku

Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek. Codziennie po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel prowadzący czyta wychowankom przedszkola bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek w przedszkolu nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.

o spacerach

Przedszkole posiada swój własny plac zabaw . Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Podstawa programowa zakłada, iż dziecko musi spędzać na dworze 1/5 czasu spędzonego w placówce. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw stanowią m. in. piaskownica,  stojak do koszykówki, zjeżdżalnia, ławeczki, mini boisko do piłki nożnej z bramkami
Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ 2023/2024

PONIEDZIAŁEK – zajęcia dydaktyczne   + rytmika
WTOREK – zajęcia dydaktyczne + j. niemiecki
ŚRODA – zajęcia dydaktyczne  + kodowanie na dywanie // zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
CZWARTEK- zajęcia dydaktyczne + j. angielski+  gimnastyka paluszkowa
PIĄTEK – zajęcia dydaktyczne +gimnastyka + zajęcia z logopedą

Przedszkole realizuje
Program gimnastyki paluszkowej- w grupach: BIEDRONKI , PSZCZÓŁKI,
Programowanie na dywanie w grupach: PSZCZÓŁKI, ŻUCZKI
zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne realizowane będą w każdej grupie
Treści zajęc dydaktycznych wynikają z realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego i obejmują m.in. edukację przyrodniczą, matematyczną, plastyczną, zajęcia umuzykalniające, j.nowożytny.

KALENDARZ IMPREZ NA KWIECIEŃ

12.04 – piątek -3.04 – środa – Urodziny Sławka
4.04 – czwartek – Dzien marchewki
08.04 – poniedziałek – Urodziny Jasia Cz.
9.04 – wtorek – Udział w pokazie iluzji
10.04 – środa – Światowy Dzień Sportu  Urodziny Mai
15.04 – poniedziałek – Urodziny Franka O.
16.04 – wtorek – Malowanie palcami – W świecie zwierząt
17.04 -  środa – Zumba dla dzieci
17.04 – środa – Urodziny Soli
18.04 -  czwartek Urodziny Niny
19.04 – piątek – Dzień Języka Chińskiego
22.04 – poniedziałek – Dzień Ziemi- sprzątanie Świata
24.04 – środa - Informatyka dla smyka – bezpieczny Internet
25.04 – czwartek – Światowy dzien Pingwina
25.04 – czwartek – Urodziny Stefana
29.04 – poniedziałek -  Roztańczone przedszkole – pokaz taneczny
30.04 – wtorek- Urodziny Gniewka

2021-2025

18 maja 2023 r. nasze przedszkole zakwalifikowała się do otrzymania wsparcia finansowego
w 2023 r. na realizację Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.
Wsparcie finansowe, w wysokości 2500 zł. przedszkole wykorzysta na zakup książek będących nowościami wydawniczymi do biblioteki, realizację działań promujących czytelnictwo oraz zakup nowych elementów wyposażenia
„Harmonogram działań promujących czytelnictwo zaplanowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025”.